• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Największe zalety UE

{Odkrywanie pięknej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najładniejszych europejskich krajów. Choć generalnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród podróżnych, aniżeli Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest jakoś gorszym krajem. Szczególnie, że Portugalia jest całkiem tania, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy otwarcie napisać, iż Portugalia ma wiele do zaoferowania. Na początku warto wziąć pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa w tym momencie o tym, że Lizbona jest kilkukrotnie bardziej zamożna, aniżeli inne rejony kraju, który może nie jest zbyt biedny, ale jednak daleko mu do bogactwa – przykładowo za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic europejskich, choćby dlatego, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mówimy o klimacie, nie można nie wspomnieć o przepięknych plażach, które są wymarzone dla fanów plażowania oraz ciepłych kąpieli. Chociażby miejscowość Lagos jest fantastycznym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko ładne, lecz również oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na Starym Kontynencie
Bardzo wiele osób nawet twierdzi, iż Włochy to najpiękniejszy kraj na świecie. Trudno generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko ładne widoki bądź doskonałą pogodę, ale również dały nam artystów, smakowite potrawy czy luksusowe auta. Warto jednak bardziej się skupić na zwiedzaniu Italii. Strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się samolotem. Z Polski każdego dnia latają jakieś samoloty do Włoch – głównie chodzi o Rzym i Mediolan. I właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek zwiedzić.
Choć akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera negatywne opinie, a więc najlepszym punktem startowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest niezmiernie klimatycznym miastem, idealnym dla niepoprawnych romantyków. Dobre są również miejscowości zlokalizowane w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o wspaniałą Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, lecz również warta uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednakże jednym z najładniejszych miejsc na świecie. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby omówić wszystkie piękne miejsca. To pokazuje znaczenie Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z tęsknotą wyczekuje na tenże cudowny czas którym jest urlop. Po długich tygodniach ciężkiej pracy nareszcie nadchodzi ta chwila gdy możemy razem z przyjaciółmi wyruszyć na wspólny wypoczynek. Obecnie możliwości w tym aspekcie mamy tak dużo, że trudno jest podjąć decyzję. Warto zapoznać się dokładnie z propozycjami przeróżnych agencji turystycznych, które mają nierzadko do zaproponowania wiele ciekawych lokalizacji w atrakcyjnej cenie.
Jeżeli jedynie posiadamy taką sposobność i chcemy trochę zaoszczędzić, warto wybrać czas na odpoczynek w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Oprócz tego, że ceny w tym czasie są znacznie niższe, to liczba wczasowiczów w najpopularniejszych miejscach jest także mniej frustrująca. Decydując się na cel naszej podróży weźmy pod uwagę również żeby oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się morze i dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wspaniałą temperaturę oraz ciekawe zabytki do zwiedzania jest zapewne Grecja. Stolica tegoż kraju, a więc Ateny, jest wręcz przepełniona ważną historią, którą każdy powinien znać. Wybierając się na urlop do Grecji możemy mieć pewność, iż nie dosięgnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas kolejnymi wspaniałymi budowlami oraz legendami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to taki kraj, który według wielu ludzi może uchodzić za niemal prawdziwy raj. W końcu to wspaniałe państwo, gdzie ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są godne, a do tego cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, iż Australia jest miejscem, do którego pragnie pojechać wielu turystów. Jeżeli należysz do tego grona, powinieneś głównie wiedzieć, iż wycieczka do Australii to gigantyczny wydatek finansowy. To przecież kraj położony na końcu świata – z naszego punktu widzenia, a więc same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednakże jeżeli postaramy się, pewnie uda się nam zwiedzić ten wspaniały kraj. Trzeba po prostu ustalić dla siebie cel!
A należy otwarcie przyznać, że Australia ma do zaoferowania dla gości dużo atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeżeli brać pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania wiele zabytków, na przykład słynną Operę, lecz również wiele innych miejsc. Interesującym miejscem jest także Melbourne – a więc miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, iż większość mieszkańców Australii mieszka w dużych miastach na wschodzie – choć jest także duże miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są jakby trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni państwem świecie, który może każdemu z nas zaoferować sporo niesamowitych widoków oraz Najbardziej znaczące zalety UE
Choć UE to teraz siedlisko wielkiej biurokracji i wartości, które generalnie nie służą naszemu kontynentowi, w tym również Polsce, to jednak wydaje się, iż z punktu widzenia Polaka Unia Europejska ma sporo więcej atutów, niż minusów. W końcu jeśli po 1989 roku nie poszlibyśmy za Unią Europejską, Zachodem, bylibyśmy sporo biedniejszym krajem, które na dodatek byłoby pod strefą wpływów Rosji. Definitywnie żadna osoba, która choć trochę orientuje się na kwestiach związanych z geopolityką, dobrze wie, że wybór Polaków był prosty – UE, Zachód bądź Rosja, Wschód. Takie są fakty, a więc trudno z nimi polemizować.
Ogromnym plusem wejścia Polski do Unii Europejskiej jest otworzenie dla nas granic. Oczywiście na przykład mieszkańcy Norwegii także nie mają większych problemów z przekraczaniem granic, lecz to specyficzne państwo. Nie możemy również zapominać o setkach miliardów złotych z funduszy unijnych. Choćby drogi są przynajmniej częściowo budowane za pieniądze, które dała dla nas Unia Europejska. Nie można zapomnieć, iż jakimś plusem Unii Europejskiej jest także to, że można inwestować bez przeszkód pieniądze w przykładowo Irlandii czy Hiszpanii. Wydaje się zatem, iż to dobrze, że w 2003 roku nasi rodacy powiedzieli jednogłośnie tak UE. Jeśli nie Unia Europejska, to co?

1. Dowiedz się teraz

2. Przejrzyj

3. Sprawdź tutaj

4. Czytaj dalej

5. Przejdź dalej

Categories: Turystyka

Comments are closed.